Bella Danza Děčín z.s.

Mírové nám. 575/3a
405 02 Děčín IV-Podmokly

+420 774 265 349
belladanza.decin@gmail.com

Trenéři

Tanečníci mezinárodní třídy Jan Smělý a Julia Smělá

Julia Smělá - narodila se na jihu Ruska do taneční rodiny Kolesnichenko. Matka vede taneční školu Renessans v městečku Starominskaya. Tanci se Julia věnuje od svých šesti let. Už v 14 letech začala pomáhat s výukou děti v taneční škole v Rusku. V 18 létech se přestěhovala do ČR, kde vystudovala zárověň pedagogickou a filozofickou fakulty UJEP. Od roku 2008 dělala externí trénerku tance v STK Gebert v Ústí nad Labem. V roce 2011 si založila školu společenského tance Bella Danza v Děčíně. V Rusku a Česku úspěšně tančila postupně s několika partnery, největší úspěchy pak přišly potom, co si začali tancovat spolu s Janem Smělým.

Jan Smělý - narodil se v Berouně také do taneční rodiny (rodiče Jaroslav a Jana Smělí jsou vícemistří ČR ve standarních tancích v kategorie seniorů z roku 2013). Zpočátku k tanci netíhnul, věnoval se basketbalu. Společenský tanec ho uchvátil až po tanečních. V tanečním klubu Romány Chvátalové v Berouně si vytančil třídu A ve standardních tancích a B v latinskoamerických. S Julií si potom pod vedením nejdříve Martina Houšky a Andrejky Třeštíkové a později Marcela a Lenky Gebertových v tanečním klubu Sparta Praha vytančili nejvýšší mezínárodní taneční třídu. Vyhráli několik soutěží v Praze, Mladé Boleslaví, Nymburce, Rokycanech.

V roce 2017 ukončili aktivní soutěžní činnost a věnují se trénovaní dětí a dospělích v Děčíně. Od roku 2018 jsou manžele. Také se v roce 2018 stali porotci českého svazu tanečního sportu.